DVD do auta jest kolejnym bardzo praktycznym i chyba potrzebnym wynalazkiem

DVD samochodowe może być zasilane bateriami albo przez zapalniczkę. Niektóre DVD do samochodu można też podłączyć do radia (np. przez kabel USB albo wejście słuchawkowe) i czerpać energię z akumulatora. Ponadto istnieją DVD do auta z własnymi akumulatorami (działają na takiej samej zasadzie jak te w odtwarzaczach MP3, aparatach cyfrowych, telefonach komórkowych i innym sprzęcie elektronicznym).

Dobrze kupić DVD samochodowe, które ma obrotowy ekran, co pozwoli oglądać różne filmy i inne materiały graficzne (np. zdjęcia) w większym komforcie.

Jeśli chodzi o wielkość monitora, DVD do samochodu dostępne jest w różnych wielkościach. Bardzo popularnymi formatami są te mające 7 oraz 8,5 cala. To, jakie wybierzemy, zależy tylko od nas, naszych upodobań, przyzwyczajeń, wymagań. Wiadomo, że niemożliwym jest oglądanie filmów w takiej rozdzielczości jak w domu. Wówczas trzeba by było całą tylną kanapę przeznaczyć na 30-calowy albo większy telewizor, a chyba nie o to chodzi.

DVD samochodowe można zamontować na zagłówkach, ale wówczas oglądanie obrazu będzie możliwe jedynie z tylnych siedzeń, nie pomoże nawet ekran obrotowy. Jeśli z tej formy rozrywki mają korzystać głównie dzieci czy pasażerowie drugiej kanapy, to DVD do auta może się znaleźć na zagłówkach. W przeciwnym razie należy zamontować ekran w innym miejscu.