Wypożyczalnia samochodów Gdynia - konieczność wpłaty zaliczki

Dawno minęły te czasy, kiedy firma mająca swoją siedzibę w jednym mieście, ograniczała się do oferowania swoich usług właśnie na terenie tego jednego miasta. Dziś najbardziej mobilne stają się ekipy budowlano-remontowe, które realizują często zlecenia w miastach bardzo oddalonych od tych, w których na co dzień pracują.

Klientom, którzy poszukują fachowców od remontów często zdecydowanie bardziej opłaca się wynająć firmę nawet z odległego miasta, jeśli te działające na miejscu proponują zbyt wysokie ceny. Dla przykładu weźmy pod uwagę taką sytuację. Nowo otwierająca się firma na terenie Trójmiasta chce przeprowadzić generalny remont budynków, które zostały kupione, aby pełniły rolę siedziby firmy.

Początkowo poszukiwani są specjaliści właśnie z Trójmiasta. Jeśli budżet nie zakłada tak wielkich wydatków, jakie mogłyby się wiązać z wynajęciem takiej ekipy na miejscu, wówczas klient umieszcza w mediach ogólnopolskich ogłoszenie, że poszukuje wykwalifikowanej i taniej firmy budowlanej.

Załóżmy więc, że na takie ogłoszenie odpowie firma z Elbląga, która zaproponuje dobrą cenę za wykonanie wszelkich prac. Powstaje jednak pytanie, czy to się obu firmom naprawdę będzie opłacać?

Okazuje się, że tak. Firma budowlana po samej Gdyni może się poruszać w łatwy i szybki sposób nawet bez firmowego samochodu. Jak to możliwe? Wystarczy, że szef elbląskiej firmy remontowej zadba o to, by wypożyczyć dla swoich pracowników samochód dostawczy z wypożyczalni samochodów Gdynia. Dobrym rozwiązaniem może być na przykład wynajem takiego auta jak Mercedes 211, którym może się przemieszczać po całym mieście nawet siedmioosobowa ekipa.

W pojemnym bagażniku zmieszczą się wszystkie potrzebne do pracy narzędzia, a sam koszt wynajmu auta nie będzie zbyt duży, zważywszy na fakt, że każda wypożyczalnia samochodów Gdynia przewiduje często bardzo promocyjne ceny, zwłaszcza, jeśli klientami są firmy. Jest bowiem nadzieja, że - jeśli będą zadowolone z poziomu usług - będą często korzystały z oferty.

Dla wypożyczalni samochodów Gdynia jest to bardzo dobry układ, dlatego też - nierzadko - w przypadku wypożyczania aut firmom, właściciele wypożyczalni rezygnują z tego, by klient musiał wpłacać kaucję za wypożyczenie auta. Kaucja bowiem w większości przypadków ma dla wypożyczalni charakter zabezpieczenia - w określonych jednak sytuacjach właściciel wypożyczalni może odstąpić od konieczności wpłacania takiej kaucji.

Na ogół jednak nie da się obejść konieczności wpłacenia zaliczki. Dla właścicieli wypożyczalni samochodów Gdynia jest to bowiem pewność, że klient w ostatniej chwili się nie rozmyśli i nie zrezygnuje z wypożyczenia auta. Dlaczego właścicielom wypożyczalni zależy na takim zabezpieczeniu? Otóż często się zdarza, że klienci rezerwują sobie auta do wypożyczenia z bardzo dużym wyprzedzeniem.

Większość aut to pojedyncze modele. Jeśli klient w ostatniej chwili zrezygnuje z wypożyczenia samochodu, może się okazać, że auto będzie stało nieużywane na parkingu, bo właścicielowi nie uda się nikomu go wypożyczyć. Aby zabezpieczyć się przed taką utratą klienta, właściciele wprowadzają konieczność wpłacania zaliczki. Najczęściej jest to 30-50% całkowitej sumy wynajmu.

Takie wpłacanie zaliczki może być dobrym rozwiązaniem także dla klientów - nie będą musieli oni bowiem naraz wyłożyć całej sumy. Należy jednak pamiętać o tym, że przy wpłaceniu zaliczki trzeba żądać od właściciela wypożyczalni potwierdzenia na piśmie, że taką zaliczkę otrzymał. Klient też musi mieć zabezpieczenie.