Obowiązki najemcy auta (wypożyczalnia samochodów Gdynia).

Auto wynajmowane z wypożyczalni samochodów Gdynia jest zawsze zatankowane "pod korek" i w pełni sprawne. Fakt, że auto nie jest własnością najemcy nie zwalania tego ostatniego z troski o nie. Wręcz przeciwnie - każde uszkodzenie i spowodowanie wady w samochodzie skutkuje utratą kaucji bądź karami, nakładanymi na najemcę.

Obowiązki najemcy względem samochodu określa regulamin, a często są one także zawarte w umowie. Do podstawowych zadań, ciążących na najemcy, należą takie kwestie, jak dbanie chociażby o właściwy poziom płynów w aucie. Najemca musi pilnować, aby w silniku znajdowała się wystarczająca ilość oleju, inaczej możliwe byłoby zatarcie silnika. Nie mniej ważna jest dbałość o płyn chłodniczy i hamulcowy - bez nich auto z wypożyczalni samochodów Gdynia może ulec uszkodzeniu.

Wypożyczalnia samochodów Gdynia nakłada także na swoich najemców konieczność dbania o czystość i porządek w aucie czy okresowego sprawdzania oświetlenia pojazdu (światła wewnętrzne i zewnętrzne). Wydaje się to być naturalne, jednakże wielu kierowców, szczególnie młodych, często traktuje wypożyczane auto jako "obce". Powinniśmy jednak pamiętać że to, w jaki sposób korzystamy i jak dbamy o pojazd, ma swoje przełożenie na jakość jazdy nim i na ogólny stan techniczny samochodu.

Ważne jest, aby o wypożyczany samochód dbać, jak o własny. Pozwoli to nie tylko uniknąć kar, nałożonych za niewłaściwą eksploatację pojazdu, oraz ewentualnych mandatów. Zwiększy się także komfort jazdy kierowcy, a podróż z miejsca na miejsce będzie przyjemnością, a nie udręką.